CZ SK

Poprawa oddychania

Poprawa oddychania

Na jakość wdychanego powietrza mają wpływ wszystkie mikrocząstki zawarte w środowisku. Nawet mniej znane mogą mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie. Aby poprawić oddychanie, najważniejsze jest usunięcie szkodliwych cząstek (kurzu, pyłków, odchodów roztoczy itp.) ze środowiska wewnętrznego. W tym celu stosuje się wydajny oczyszczacz powietrza. Zanieczyszczenia gromadzą się na filtrze. Innym urządzeniem, które może pozytywnie wpływać na środowisko wewnętrzne, jest na przykład nawilżacz powietrza, który utrzymuje prawidłową wilgotność powietrza. Odpowiedni jest także jonizator. Skutecznie wpływa np. na ilość korzystnych jonów ujemnych. Wyższe stężenia jonów ujemnych sprawia, że powietrze jest świeże, lżejsze i obiektywnie czystsze - znacznie poprawiając oddychanie. Jony dodatnie (ozon) działają wręcz przeciwnie.

Wdychanie wyższych stężeń jonów ujemnych poprawia przepływ powietrza w płucach, stymulując ruch rzęsek (komórek błony śluzowej płuc), co poprawia zdolność samooczyszczania płuc.

Przy stężeniach poniżej 100 jonów w cm3 ruch rzęsek ustaje! Według pomiarów ich stężenie w mieszkaniach i biurach miejskich jest często mniejsze niż 50 jonów na cm3. Z tego powodu wnętrza miejskie są często wyposażone w jonizatory powietrza lub nowoczesne mobilne urządzenia klimatyzacyjne z funkcjami jonizacji, odświeżania i oczyszczania powietrza, które utrzymująodpowiedni poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach wewnętrznych porównywalny z tymi w przyrodzie (góry, wybrzeże, jaskinie, wodospady) lub w sztucznie wytworzonych środowiskach dla terapeutycznych procesów leczniczych (kąpiele powietrzne).